ارزیابی بلوغ مدیریت دانش در شرکت پتروشیمی مارون

مدیریت دانش پتروشیمی مارون

ارزیابی بلوغ مدیریت دانش در شرکت پتروشیمی مارون

ارزیابی بلوغ مدیریت دانش در شرکت پتروشیمی مارون پایان رسید. با توجه یه شیوع گسترده کرونا در ماه‌های اخیر، تمامی اقدامات این فاز از پروژه به صورت مجازی برگزار شد.

شرکت پتروشیمی مارون از اوایل سال جاری پیاده‌سازی مدیریت دانش را آغاز کرد. اقدامات مرتبط با استقرار مدیریت دانش در این شرکت در 5 گام عملیاتی طراحی شد و در اولین گام برای استقرار نظام مدیریت دانش، ارزیابی سطح بلوغ مدیریت دانش در این سازمان انجام شد.

برای انجام این کار این علاوه بر استفاده از ابزار پرسشنامه‌ای یکی از مدل‌های مرجع بلوغ مدیریت دانش، مصاحبه‌هایی با خبرگان و مدیران شرکت نیز انجام شد. این مصاحبه‌‌ها با هدف شناسایی دقیق‌­تر نقاط قوت و قابل بهبود مدیریت دانش انجام در فرایندها و واحدهای مختلف سازمانی انجام شد. بر این اساس همکاران ما در گروه مشاوره مدیریت دانش دانا با شناخت کافی از ابعاد مدیریت دانش در این شرکت، با همکاری واحد تضمین کیفیت، سایر اقدامات اجرایی پروژه را در 4 گام باقی‌مانده انجام خواهند داد.

مدیریت دانش پتروشیمی مارون

 

پتروشیمی مارون؛ یکی از بزرگ‌ترین پتروشیمی‌های ایران و جهان

شرکت پتروشیمی مارون در سال 1377 برای اجرای طرح الفین هفتم تاسیس شد. با اجرای این طرح که یا ظرفیت تولید سالیانه 1.1 میلیون تن پلی اتیلن در زمره بزرگترین الفین ها در جهان می باشد، برای اولین بار در کشور، اتان از گاز طبیعی استحصال شده، طی فرآیندهایی به مواد الفینی، فرآورده های پلیمری و شیمیایی تبدیل شد. واحد الفین پتروشیمی مارون با ظرفیت تولید سالیانه یک میلیون و یکصد هزار تن اتیلن یکی از معدود مگا الفین‌های به بهره برداری رسیده جهان می‌باشد. این واحد عظیم با تولید سالیانه 1،100،000 تن اتیلن گرید پلیمری و 200،000 تن پروپیلن گرید پلیمری به عنوان محصولات اصلی در تبدیل هیدروکربن ها به مواد پلیمری و پتروشیمیایی نقش اساسی دارد.

به‌طور کلی شرکت پتروشیمی مارون با توانایی تولید سالانه 1100000تن اتیلن، 200000 تن پروپیلن، 300000 تن پلی اتیلن سنگین، 300000 تن پلی پروپیلن و بیش از 443000تن انواع گلایکول یکی از بزرگترین شرکت‌های پتروشیمی در ایران و جهان است.

نوشتن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

8 + نه =