انتظارات تیم مدیریت دانش از مدیران ارشد

انتظارات تیم مدیریت دانش از مدیران ارشد

انتظارات تیم مدیریت دانش از مدیران ارشد

 

انتظارات تیم مدیریت دانش از مدیران ارشد شامل اجرای برنامه‌های انگیزشی در مدیریت دانش با هدف تشویق کارکنان در راستای بهبود عملکرد و افزایش مشارکت طراحی و اجرا می‌شود. طیف وسیعی از برنامه‌های انگیزشی مادی و معنوی در سازمان‌ها در حال اجرا است و هر سازمان متناسب بافرهنگ‌ و هنجارهای خود، بر یک یا چند برنامه تمرکز دارد. اما نکته قابل‌توجهی که متأسفانه کم‌تر به آن توجه می‌شود،  لزوم حمایت مدیران ارشد سازمان از برنامه‌های انگیزشی مدیریت دانش است.

منظور از حمایت و نقش مدیران ارشد در پیاده‌سازی مدیریت دانش صرفاً تخصیص بودجه و پرداخت پاداش نیست! کما اینکه بسیاری از سازمان‌های داخلی بودجه‌های قابل‌توجهی برای ایجاد انگیزه صرف می‌کنند، اما اهداف تعریف‌شده مدیریت دانش در این سازمان‌ها محقق نمی‌شود.

مدیریت دانش علاوه بر منابع مالی نیازمند حمایت معنوی رهبران و مدیران سازمان است. بسیاری از مدیران در جلسات شروع پیاده‌سازی مدیریت دانش، از اهمیت و ضرورت این موضوع سخن ‌می‌گویند، اما اقدام عملی برای افزایش انگیزش کارکنان انجام نمی‌دهند. اقداماتی که در عین سادگی موجب افزایش انگیزش کارکنان می‌شود.

 

blank

در اینجا انتظارات تیم مدیریت دانش از مدیران ارشد آمده است

انتظارات تیم مدیریت دانش از مدیران ارشد به شرح زیر است:

  1. ما به شما نیاز داریم تا برنامه‌های ما را هدایت کنید. به ما کمک کنید تا بفهمیم کدام دانش برای سازمان استراتژیک است، به‌طوری‌که فعالیت‌های مدیریت دانش می‌تواند به‌طور کامل از برنامه استراتژیک شما پشتیبانی کند. بیایید باهم کارکنیم تا مدیریت دانش به حامی اصلی استراتژی کسب‌وکار تبدیل شود.
  2. ما به تأیید شما نیاز داریم. ما نیاز داریم که شما درباره اهمیت دانش صحبت کنید. ما نیاز داریم که شما سؤالات از چه کسانی یاد گرفته‌اید؟ و “این را با چه کسی به اشتراک می‌گذارید؟” درنهایت ما از شما می‌خواهیم که انتظارات روشنی را برای مدیریت دانش در سازمان در قالب سیاست مدیریت دانش تعیین کنید.
  3. ما به امثال شما نیاز داریم. شما باید مشارکت داشته باشید و همچنین صحبت کنید. در فرآیندهای مدیریت دانش شرکت کنید. نظرات آموزشی خود را ثبت کنید. به اشتراک‌ بگذارید و دانش را در سطح مدیریت ارشد ایجادکنید.
  4. ما به شما پاداش می‌دهیم و عاقلانه تشخیص می‌دهیم. مدیریت دانش نیاز به تغییر فرهنگ دارد و مردم نسبت به نحوه تشخیص رفتارها هوشیار خواهند بود. به چیزهای اشتباه، مانند رقابت داخلی، یا قهرمانی که تنها”نیازی به یادگیری ندارد” یا ذخیره کنندگان دانش که همه آن‌ها را “در سرخود” نگه می‌دارند، پاداش ندهید در عوض کسانی را که قبل از انجام کار یاد می‌گیرند، کسانی که در درس‌های سخت را به اشتراک گذاشته‌اند و کسانی که در پذیرش اشتباهاتی که دیگران می‌توانند از آن‌ها درس بگیرند شجاعت نشان می‌دهند، بشناسید.
  5. ما نیاز داریم که شما در نحوه پیگیری انتظارات پیگیر باشید. این شرکت نحوه برخورد شما با پروژه‌ای را که بازبینی آموزشی ندارد یا متخصصی که از کارها غفلت می‌کند، مشاهده خواهد کرد. اگر به آن‌ها اجازه دهید با رفتارهای بد مدیریت دانش از بین بروند، یک پیام قوی به سازمان ارسال کرده‌اید؛ که می‌توانید از شرکت در مدیریت دانش امتناع کنید و هیچ‌کس سروصدا نمی‌کند.
  6. درنهایت، ما نیاز داریم که شما ما را به چالش بکشید. ما ارزش مدیریت دانش را می‌دانیم و شما باید ما را به چالش بکشید تا از آن برای ایجاد یک گام واقعی در تحویل کالاهای تجاری استفاده کنیم.

منبع:

http://www.nickmilton.com/2021/06/the-km-teams-post-covid-request-to.html

نوشتن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

2 + 2 =