رویداد کافه دانش در مجتمع مس سرچشمه برگزار شد

اولین «کافه دانش» در مجتمع مس سرچشمه رفسنجان برگزار شد

رویداد کافه دانش در مجتمع مس سرچشمه برگزار شد

نخستین «رویداد کافه دانش» مس سرچشمه، توسط گروه مشاوره مدیریت دانش دانا و با همکاری واحد مدیریت دانش در امور لیچینگ و بیولیچینگ مجتمع مس سرچشمه رفسنجان برگزار شد.
در این برنامه یک روزه، خبرگان مجمتع مس سرچشمه، اساتید دانشگاه و مشاوران صنعتی امور لیچینگ و بیولیچینگ حضور داشتند و به بحث و تبادل نظر پرداختند.
هدف از برگزاری کافه دانش، خلق و به اشتراک گذاری دانش برای حل مشکلات و چالش های کلیدی شناسایی شده در امور لیچینگ بود که نتایج مطلوبی را به همراه داشت.

مجتمع مس سرچشمه

مس از جمله فلزاتی است كه در طول ساليان دراز، بسيار مورد استفاده قرار گرفته است. 85 تا 90 درصد مس مصرفي دنيا از طريق استخراج معادن مس حاصل می‌گردد. اشياء مسی و آلياژهای به دست آمده در نقاط مختلف ايران و همچنين آثار كوره‫‌های قديمي و ابتدايی ذوب مس حاکی از آشنايی ايرانيان قديم با صنعت استخراج و ذوب است. اكتشافات باستان‫‌شناسی نشان می‌دهدكه در ايران از هزاره پنجم پيش از ميلاد، استفاده از معادن رونق نسبی داشته است. اشیای مفرغی، زری و سيمی بدست آمده از هزاره‫‌های قبل، گوياي پيشرفت بهره برداري از معادن و صنعت ذوب فلزات در ايران است. بعد از ظهور اسلام، خصوصاً در دوران سلجوقيان (قرن ششم هجريی) و صفويان (قرن يازدهم هجری)، بهره‌برداری از معادن و صنعت ذوب فلزات در ايران بسيار شكوفا بوده است.
در 12 تير ماه 1351، شركت سهامی معادن مس سرچشمه كرمان، تشكيل و در سال 1355 به شركت ملی صنايع مس ايران كه در برگيرنده كليه فعاليت‌های معادن مس كشور است تغيير نام داد. از وظايف اين شركت، استخراج و بهره‌برداری از معادن مس، توليد محصولات پر عيار سنگ معدن و محصولات مسي نظير كاتد، اسلب، بيلت و مفتول هشت ميليمتری می‌باشد. معادن مس سرچشمه و ميدوك در كرمان و معدن مس سونگون در آذريايجان شرقی از مهمترين معادن مس كشور به شمار می‫‌رود.

نوشتن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

پنج × 1 =