جام قهرمانان دانش گل گهر آغاز شد

جام قهرمانان دانش گل گهر آغاز شد

اولین دوره جام قهرمانان دانش شرکت معدنی و صنعتی گل گهر آغاز شد. این مسابقات با محوریت ارائه تجربیات در حوزه HSE  و مبتنی بر تکنیک داستان‌سرایی طراحی شد است و تا پایان زمستان ادامه خواهد یافت. هدف از برگزاری جام قهرمان دانش گل گهر، ذخیره‌سازی و به اشتراک‌گذاری تجربیات کارکنان واحدهای عملیاتی شرکت‌های همکار و هم‌گروه گل‌گهر است. این رویداد با همکاری مدیریت سیستم‌ها، مدیریت ایمنی، بهداشت و محیط زیست و مدیریت روابط عمومی شرکت گل‌گهر در حال برگزاری است.

پیاده‌سازی تکنیک داستان‌سرایی یکی از اقداماتی است که در نقشه راه و استراتژی‌های مدیریت دانش گل گهر برنامه‌ریز شده است. نتایج حاصل از این رویداد در نرم‌افزار مدیریت دانش بارگذاری شده و در دسترس کلیه کارکنان شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر قرار خواهد گرفت.

شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر

منطقه معدنی گل‌گهر با داشتن معادن غنی از سنگ آهن به عنوان یکی از مطرح ترین قطب های فعال معدن، صنعتی در خاور میانه است که دارای قابلیت‌های بسیاری برای تبدیل شدن به یک منطقه بزرگ و رقابتی در سطح ایران و حتی جهان می‌باشد.  این ذخایر معدنی در استان کرمان و در 50 کیلومتری جنوب غربی شهرستان سیرجان واقع شده‌است. آثار موجود و حفاریی‌های باقی‌مانده در محل کانسار دلالت بر آن دارد که این کانسار در قرون گذشته مورد شناسایی و بهره‌برداری قرار گرفته است. سن تقریبی یک نمونه از سرباره کوره های قدیمی که از سنگ معدن گل گهر استفاده می‌نموده است، در حدود 900 سال تخمین زده شده است. در دوره معاصر عملیات اکتشاف و پی‌جویی طرح سنگ آهن گل گهر در سال 1348 توسط شرکت خصوصی ایران باریت آغاز و سپس با همکاری شرکت ژاپنی ماروبنی ادامه یافت و از سال 1353 به شرکت ملی فولاد ایران واگذار گردید. کانسار سنگ آهن گل‌گهر در شش آنومالی مجزا در مجموع با ذخیره‌ای در حدود 1200 میلیون تن در محدوده‌ای به طول تقریبی 10 کیلومتر و عرض تقریبی 4 کیلومتر قرار گرفته‌است. بهره‌ برداری از توده معدنی شماره یک بر عهده شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر است که بخش زیادی از آن استخراج گردیده‌است.

پیاده‌سازی مدیریت دانش در شرکت معدنی و صنعتی گل گهر از سال 1397 با همکاری گروه مشاوره مدیریت دانش دانا آغاز شده است و تاکنون ابزارها و تکنیک‌های مدیریت دانش همچون مدیریت دانش اورهال، انجمن خبرگی، تدوین درخت دانش، تدوین نقشه دانش و غیره در این شرکت اجرایی شده است.

 

گروه مشاوره مدیریت دانش دانا

یک پاسخ

  1. چقدر کار جالبیه
    آفرین به گروه مشاوره دانا که خلاق هستید و روش های جدیدی رو ابداع می کنید??

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه − 4 =