ارزیابی بلوغ مدیریت دانش در شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر

مدیریت دانش گلگهر

ارزیابی بلوغ مدیریت دانش در شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر

ارزیابی بلوغ مدیریت دانش در شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر به پایان رسید.

شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر از دو سال پیش پیاده‌سازی اقدامات زیرساختی مدیریت دانش را آغاز نمود و در این مسیر بسترهای استقرار یک نظام مدیریت دانش موفق را شکل داد.

یکی از اقدامات شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر ارزیابی سطح بلوغ مدیریت دانش بود. این برای انجام این کار این علاوه بر استفاده از ابزار پرسشنامه‌ای یکی از مدل‌های مرجع بلوغ مدیریت دانش، مصاحبه‌هایی با خبرگان و مدیران شرکت نیز انجام شد. این مصاحبه‌‌ها با هدف شناسایی دقیق‌­تر نقاط قوت و قابل بهبود مدیریت دانش انجام در فرایندها و واحدهای مختلف سازمانی انجام شد. نتایج این ارزیابی و شناخت دقیق جایگاه مدیریت دانش در گل‌گهر، اقدامات پیش روی مدیریت دانش در این شرکت را تسهیل می‌کند.

مدیریت دانش گلگهر

 

اطلاعات بیشتر در رابطه با  ارزیابی سطح بلوغ مدیریت دانش را در این صفحه مطالعه کنید

 

آشنايي با گل گهر

منطقه معدني گل گهر با داشتن معادن غنی از سنگ آهن به عنوان یکی از مطرح ترین قطب های فعال معدنی، صنعتی در خاور میانه است که دارای قابلیتهای بسیاری برای تبدیل شدن به یک منطقه بزرگ و رقابتی در سطح ایران و حتی جهان می باشد.  اين ذخاير معدني در استان كرمان و در 50 كيلومتري جنوب غربي شهرستان سيرجان واقع شده است. آثار موجود و حفاري هاي باقي مانده در محل كانسار دلالت بر آن دارد كه اين كانسار در قرون گذشته مورد شناسايي و بهره برداري قرار گرفته است. سن تقريبي يك نمونه از سرباره كوره هاي قديمي كه از سنگ معدن گل گهر استفاده مي نموده است، در حدود 900 سال تخمين زده شده است. در دوره معاصر عمليات اكتشاف و پي جويي طرح سنگ آهن گل گهر در سال 1348 توسط شركت خصوصي ايران باريت آغاز و سپس با همكاري شركت ژاپني ماروبني ادامه يافت و از سال 1353 به شركت ملي فولاد ايران واگذار گرديد . كانسار سنگ آهن گل گهر در شش آنومالي مجزا در مجموع با ذخيره اي در حدود 1200 ميليون تن در محدوده اي به طول تقريبي 10 كيلومتر و عرض تقريبي 4 كيلومتر قرار گرفته است . بهره برداري از توده معدني شماره يك بر عهده شركت معدني و صنعتي گل گهر است كه بخش زيادي از آن استخراج گرديده است.

نوشتن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

یازده − 9 =