پیاده‌سازی تکنیک استخراج دانش در بانک شهر

پیاده‌سازی تکنیک استخراج دانش در بانک شهر

در ادامه فعالیت‌های اجرایی پروژه پیاده‌سازی راهکارهای مدیریت دانش در بانک شهر، تکنیک «استخراج دانش» با هدف مدون‌سازی تجربیات و درس‌آموخته‌های مدیران شعب منتخب پیاده‌سازی شد. بدین منظور، در نخستین گام از پیاده‌سازی تکنیک استخراج دانش در بانک شهر، دوره‌های توانمندسازی سفیران دانش طی ماه‌های اخیر برگزار شد تا فعالیت‌های اجرایی با همراهی سفیران دانش اجرا شود. در ادامه نیز پس از انتخاب خبرگان حوزه‌های کلیدی دانش در بانک شهر، جلسه‌های استخراج دانش دربانک شهر با حضور فعال سفیران دانش برگزار شد.

اقدامات انجام‌شده در این گام از پروژه پیاده‌سازی راهکارهای مدیریت دانش در بانک شهر موجب شد تا علاوه‌بر مستندسازی درس‌آموخته‌های بیش از 10 خبره منتخب، سفیران دانش نیز به‌صورت عملیاتی این تکنیک را بیاموزند و در ماه‌های آتی برای سایر خبرگان سازمانی نیز از آن استفاده کنند.

مدیریت دانش در بانک شهر

پیاده‌سازی راهکارهای مدیریت دانش در بانک شهر از پاییز ۱۴۰۰ و با همراهی گروه مشاوره مدیریت دانش دانا آغاز شد. فعالیت‌های این پروژه در 3 فاز اجرایی و با تمرکز بر 15 شعبه این بانک طراحی‌شده است. پیاده‌سازی ابزارها و تکنیک‌های مدیریت دانش در بانک شهر با رویکرد منتورینگ انجام می‌شود. یکی از مهم‌ترین اهداف این پروژه توانمندسازی سفیران دانش بانک شهر در راستای اجرای راهکارهای مدیریت دانش پس از خروج مشاور است. بدین منظور سفیران دانش 15 شعبه منتخب در تمامی مراحل اجرایی پروژه در کنار تیم مشاور حضور خواهند داشت تا نحوه اجرای ابزارها و تکنیک‌های مدیریت دانش را به‌صورت عملی تجربه کنند.

درباره بانک شهر

موسسه مالی و اعتباری شهر با مجوز بانک مرکزی و با سهام‌داری شهرداری‌های تهران و سایر کلان‌شهرهای کشور، با سرمایه‌ای معادل یک هزار و پانصد میلیارد ریال تاسیس و در تاریخ 87/11/21 فعالیت خود را به‌صورت رسمی آغاز کرد و بدین ترتیب شهرداری‌ها، چهره ‌نوینی را به خود گرفتند.

تأمین نیاز شهرداری‌ها به اعتبارات کلان، تأمین نقدینگی و سرمایه و پوشش هزینه‌ها و مخارج شهر در راستای تحقق توسعه شهری و تجربه خودکفایی، انگیزه‌ای اصلی برای برداشتن این گام بزرگ بود. بانک شهر با فعالیت‌های متنوع مالی، پولی، سرمایه‌گذاری در بخش‌های مختلف در صنعت بانکداری ایران، در تلاش است در بازار داخلی (سطح کشور) و بین‌المللی حضوری فعال داشته و خدماتی متمایز ارائه دهد. داشتن خدمات متنوع، متمایز و نوآور از ویژگی‌های این بانک خواهد بود که با ارائه مدل‌های کسب‌وکار بانک، اشخاص حقیقی و حقوقی را در داخل و خارج از کشور پوشش خواهد داد تا مشتری‌مداری در انواع بانکداری‌ها محقق شود و موجبات چابکی و انعطاف‌پذیری برای تعالی سازمانی و انجام فعالیت‌های حرفه‌ای را فراهم کند.

گروه مشاوره مدیریت دانش دانا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 + پانزده =