جلسه شورای راهبری مدیریت دانش مجتمع مس سرچشمه

جلسه شورای راهبری مدیریت دانش مجتمع مس سرچشمه

جلسه شورای راهبری مدیریت دانش مجتمع مس سرچشمه

اولین جلسه شورای راهبری مدیریت دانش مجتمع مس سرچشمه رفسنجان با حضور مدیریت محترم مجتمع، معاونین و مدیران مجتمع برگزار شد. در ابتدای این جلسه تیم اجرایی مدیریت دانش گزارشی از اقدامات انجام شده در شش ماه نخست سال جاری ارائه کرد.
در ادامه گزارش ارزیابی سطح بلوغ مدیریت دانش توسط گروه مشاوره مدیریت دانش دانا ارائه شد. برای ارزیابی بلوغ مدیریت دانش در مجتمع بیش از 600 پرسشنامه توسط کارکنان حوزه‌های مختلف سازمانی تکمیل شد و مورد تحلیل قرار گرفت. سپس گزارشی از اقدامات انجام شده در راستای تدوین ارکان جهت‌ساز، استراتژی و نقشه‌راه مدیریت دانش مجتمع مس سرچشمه ارائه شد. این فاز از پروژه مدیریت دانش با بهره‌گیری از نتایج مصاحبه‌های ارزیابی بلوغ، بررسی چشم‌انداز، مأموریت و استراتژی‌های کلان شرکت و همچنین برگزاری جلسات تیم اجرایی مدیریت دانش و جلسه‌ با امور سیستم‌ها، تیم مدیریت دانش انجام شد. از جمله نتایج این گام از پروژه می‌توان به تدوین چشم‌انداز مدیریت دانش، مأموریت مدیریت دانش،ریسک‌های مدیریت دانش، ذینفعان مدیریت دانش و در نهات استراتژی‌های مدیریت دانش و نقشه راه عملیاتی مدیریت دانش اشاره کرد.
در پایان جلسه نیز گزارشی از پیشرفت اقدامات انجام شده برای مدیریت دانش اورهال ذوب ارائه شد. در این گزارش نمونه‌هایی از درس‌آموخته‌های تدوین شده برای اعضای محترم شورای راهبری مدیریت دانش ارائه شد.

مجتمع مس سرچشمه

مس از جمله فلزاتی است كه در طول ساليان دراز، بسيار مورد استفاده قرار گرفته است. 85 تا 90 درصد مس مصرفي دنيا از طريق استخراج معادن مس حاصل می‌گردد. اشياء مسی و آلياژهای به دست آمده در نقاط مختلف ايران و همچنين آثار كوره‫‌های قديمي و ابتدايی ذوب مس حاکی از آشنايی ايرانيان قديم با صنعت استخراج و ذوب است. اكتشافات باستان‫‌شناسی نشان می‌دهدكه در ايران از هزاره پنجم پيش از ميلاد، استفاده از معادن رونق نسبی داشته است. اشیای مفرغی، زری و سيمی بدست آمده از هزاره‫‌های قبل، گوياي پيشرفت بهره برداري از معادن و صنعت ذوب فلزات در ايران است. بعد از ظهور اسلام، خصوصاً در دوران سلجوقيان (قرن ششم هجريی) و صفويان (قرن يازدهم هجری)، بهره‌برداری از معادن و صنعت ذوب فلزات در ايران بسيار شكوفا بوده است.‬‬‬

در 12 تير ماه 1351، شركت سهامی معادن مس سرچشمه كرمان، تشكيل و در سال 1355 به شركت ملی صنايع مس ايران كه در برگيرنده كليه فعاليت‌های معادن مس كشور است تغيير نام داد. از وظايف اين شركت، استخراج و بهره‌برداری از معادن مس، توليد محصولات پر عيار سنگ معدن و محصولات مسي نظير كاتد، اسلب، بيلت و مفتول هشت ميليمتری می‌باشد. معادن مس سرچشمه و ميدوك در كرمان و معدن مس سونگون در آذريايجان شرقی از مهمترين معادن مس كشور به شمار می‫‌رود.‬

نوشتن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

20 + سه =