ارزیابی سطح بلوغ مدیریت دانش در مجتمع مس سرچشمه

ارزیابی سطح بلوغ مدیریت دانش در مجتمع مس سرچشمه

ارزیابی سطح بلوغ مدیریت دانش در مجتمع مس سرچشمه

ارزیابی سطح بلوغ مدیریت دانش در مجتمع مس سرچشمه به پایان رسید

اولین گام در پیاده‌سازی راهکارهای مدیریت دانش در مجتمع مس سرچشمه، ارزیابی سطح بلوغ مدیریت دانش بود که از اوایل تیرماه آغاز شد. این گام از پروژه با هدف شناسایی نقاط قوت و قابل بهود، عارضه‌های سازمانی و تعیین سطح بلوغ مدیریت دانش در این شرکت انجام شد. برای سنجش سطح بلوغ مدیریت دانش  علاوه بر تحلیل آماری بیش از 600 پرسشنامه جلسه‌های متعددی با مدیران و خبرگان مجتمع نیز برگزار شد. این مصاحبه‌‌ها با هدف شناسایی دقیق‌­تر نقاط قوت و قابل بهبود مدیریت دانش در فرایندها و واحدهای مختلف سازمانی انجام شد.

با انجام ارزیابی سطح بلوغ مدیریت دانش در مجتمع مس سرچشمه گام‌های بعدی پروژه مدیریت دانش با اطلاعات مناسب طراحی و اجرا می‌شود.

پیاده‌سازی راهکارهای مدیریت دانش در مجتمع مس سرچشمه با هدف بهبود و توسعه مدیریت دانش بر بستر فرایندهای سازمانی و مبتنی بر مدل APQC  در قالب 7 فاز عملیاتی و طی 12 ماه انجام خواهد شد. تمرکز بر خلق نتایج ملموس و کاربردی با پیاده‌سازی تکنیک‌ها و ابزارهای مدیریت دانش از اهداف کلید این پروزه به شمار می‌آید. گروه مشاوره مدیریت دانش دانا در این پروژه نیز همانند تجربیات قبلی، استفاده از منتورینگ است تا پس از اتمام پروژه، سفیران دانش فعالیت‌های مدیریت دانشی را در سطح مجتمع مس سرچشمه ادامه دهند.

 

بلوغ مدیریت دانش

مجتمع مس سرچشمه

مس از جمله فلزاتی است كه در طول ساليان دراز، بسيار مورد استفاده قرار گرفته است. 85 تا 90 درصد مس مصرفي دنيا از طريق استخراج معادن مس حاصل می‌گردد. اشياء مسی و آلياژهای به دست آمده در نقاط مختلف ايران و همچنين آثار كوره‫‌های قديمي و ابتدايی ذوب مس حاکی از آشنايی ايرانيان قديم با صنعت استخراج و ذوب است. اكتشافات باستان‫‌شناسی نشان می‌دهدكه در ايران از هزاره پنجم پيش از ميلاد، استفاده از معادن رونق نسبی داشته است. اشیای مفرغی، زری و سيمی بدست آمده از هزاره‫‌های قبل، گوياي پيشرفت بهره برداري از معادن و صنعت ذوب فلزات در ايران است. بعد از ظهور اسلام، خصوصاً در دوران سلجوقيان (قرن ششم هجريی) و صفويان (قرن يازدهم هجری)، بهره‌برداری از معادن و صنعت ذوب فلزات در ايران بسيار شكوفا بوده است.

در 12 تير ماه 1351، شركت سهامی معادن مس سرچشمه كرمان، تشكيل و در سال 1355 به شركت ملی صنايع مس ايران كه در برگيرنده كليه فعاليت‌های معادن مس كشور است تغيير نام داد. از وظايف اين شركت، استخراج و بهره‌برداری از معادن مس، توليد محصولات پر عيار سنگ معدن و محصولات مسي نظير كاتد، اسلب، بيلت و مفتول هشت ميليمتری می‌باشد. معادن مس سرچشمه و ميدوك در كرمان و معدن مس سونگون در آذريايجان شرقی از مهمترين معادن مس كشور به شمار می‫‌رود.

نوشتن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

18 − 13 =