7 ویژگی نرم افزار مدیریت دانش خوب

نرم افزار مدیریت دانش دانا

7 ویژگی نرم افزار مدیریت دانش خوب

7 ویژگی نرم افزار مدیریت دانش خوب

نرم افزار مدیریت دانش می‌تواند به عنوان منبعی برای انتشار اطلاعات و دانش قرار گیرد. در بازاری که به سرعت در حال گسترش است ، وقت آن رسیده است که سازمان‌ها از قدرت داده‌های خود استفاده کرده و به یک راه حل قوی مبتنی بر دانش روی بیاورند.

1- خودتان محتوا ایجاد کنید

یکی از ویژگی های ضروری یک نرم افزار دانش خوب این است که خودتان محتوای آن را ایجاد کنید. ماژول‌های عملیاتی نرم افزار مدیریت دانش مانند درخت تصمیم، راهنمای تصویری، سوالات متداول یا مقالات هستند که به سازمان‌ها امکان می‌دهد محتوای خود را در یک محیط بدون سختی زیاد ایجاد کنند. ایجاد گام به گام درخت تصمیم، راهنماهای تصویری و سوالات متداول به سازمان‌ها برای ایجاد امکانات و داشتن تجربه لذت بخش مشتری، کمک می‌کنند.

یک واقعیت بیان می‌کند که بیش از 67٪ مشتریان ترجیح می‌دهند از نرم‌افزار پایگاه دانش یک سازمان برای حل مشکل خود استفاده کنند تا اینکه با یک نماینده تماس بگیرند.

2- امکان جستجوی برای کارکنان

ارائه پشتیبانی مانند google یک راه‌حل ایده‌آل برای کارکنان با یک پاسخ کارآمد و سریع‌تر است.

برای این منظور، باید یک سیستم مبتنی بر دانشِ کارآمد برای کمک به کارکنان در رسیدگی به درخواست‌های متنوع مشتریان در کمترین زمان به کار گرفته شود. به عنوان مثال در یک نرم‌افزار متمرکز بر پایه دانش که در آن داده‌ها در قالب راهنماهایی استفاده می‌شود که پاسخ هایی را برای ارائه به مشتریان ارائه می‌دهند به ازای هر 1٪ بهبود در نرخ تفکیک تماس اول، مراکز تماس شاهد بهبود 1٪ در میزان رضایت مشتری و 5٪ در رضایت کارکنان خواهند بود.

3- کشف و جستجو آسان

پایگاه متمرکز سیستم مدیریت دانش، محتوا را در مکانی مشخص برای جستجوی آسان فراهم می‌کند. ابزارهایی مانند درخت تصمیم، راهنمای تصویر، سوالات متداول و غیره هنگامی که با مدیریت مشتری تلفیق می‌شوند، به عوامل پشتیبانی امکان می‌دهد اطلاعات دقیق را از طریق کانال‌های مختلف جستجو و توزیع کنند. با جستجوی آسان محتوا، نرم افزار‌دانش بنیان به شما در صرفه‌جویی در وقت نیز کمک می‌کند.

4- طبقه‌بندی محتوا و مدیریت کاربر

سیستم مدیریت کارکنان به سازمان کمک می‌کند تا نقش کارکنان را تعیین کند و وظایف آنها را تعیین کند. از آنجا که نقش و حقوق هریک از کارکنان محدود و مشخص است، طبقه‌بندی محتوا نیز بر همین اساس ارائه می‌شود و از یادگیری سریع‌تر اطمینان حاصل می‌شود. فراتر از این، سیستم مدیریت کارکنان همچنین به سازمان‌ها این اختیار را می‌دهد تا عملکرد کارکنان خود را کاملاً تأیید کنند.

5- ارائه دانش با پشتوانه هوش مصنوعی

جستجوی مبتنی بر هوش مصنوعی در ارائه داده برای کمک به خدمات پشتیبانی مشتری از طریق کانال مورد نیاز در زمان کوتاه کمک می‌کند. استفاده از جستجوی مبتنی بر هدف در کسب‌و‌کار به آنها کمک می‌کند تا هزینه خرید مشتری را کاهش دهند، تعداد کلیک را افزایش دهند و از این رو مشتری خود را حفظ کنند.

 6- قابلیت تنظیم و سفارشی‌سازی داشته باشد

سفارشی سازی ویژگی هایی مانند تغییر طرح رنگ ، آرم ، تصاویر و غیره با توجه به نیازهای تجاری ، بخشی جدایی ناپذیر از نرم افزارهای مدیریت دانش است.

7- مدیریت محتوا

سیستم مدیریت محتوا (CMS) برای ایجاد، مدیریت و توزیع محتوا بر روی یک وب سایت استفاده می‌شود. با برچسب‌گذاری کلید واژه مناسب، قابلیت جستجوی آسان اطلاعات را دارد. نرم‌افزار مدیریت دانش مناسب به چیدمان مطالب به صورت ساده کمک می‌کند تا اطمینان حاصل شود دانش در همه نقاط به راحتی قابل دسترسی است.

باید مراکز ارتباطی برای پاسخگویی به نیاز مشتریان داشته باشد. مراکز ارتباطی در هر زمان و هر مکان به مشتریان کمک می‌کنند. این مراکز می‌تواند یک وب‌سایت باشد که در آن مشتریان می‌توانند خدمات گوناگون را دریافت کنند. مزایای اصلی که مراکز ارتباطی پشتیبانی می‌کند عبارتند از: رضایت بیشتر مشتری، تعاملات دیجیتالی یکپارچه در تمام نقاط تماس، همچنین ربات‌های چت با پشتیبانی هوش مصنوعی.

شرکت‌هایی که استراتژی‌های مشارکت مشتری را در مراکز ارتباطی دارند، به طور متوسط 89٪ از مشتریان را حفظ می‌کنند.

منبع:

knowmax.ai/blog/best-knowledge-based-software

 

نوشتن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

20 + هفده =