همایش مدیریت دانش گل‌گهر برگزار شد

همایش مدیریت دانش گل‌گهر برگزار شد

همایش مدیریت دانش گل‌گهر برگزار شد

اولین همایش مدیریت دانش گل‌گهر برگزار شد. در این برنامه یک روزه که به همت دبیرخانه نظام‌های مشارکتی و دانشی امور سیستم‌ها، امور آموزش و روابط عمومی شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر برگزار شد، کارکنان حوزه‌های مختلف این شرکت در سالن اجتماعات دانشگاه پیام‌نورشهر سیرجان حاضر شدند تا با تجربیات پیاده‌سازی مدیریت دانش آشنا شوند.

در ابتدای همایش ساسان رستم نژاد پس از تشریح اهداف و مزایای استقرار نظام مدیریت دانش، نمونه‌های موفق و ناموفق پیاده‌سازی مدیریت دانش در صنایع و سازمان‌های مختلف کشور را تشریح کرد. در ادامه نیز احمد سپهری گزارشی از فعالیت‌های گروه مشاوره مدیریت دانش دانا و دبیرخانه نظام‌های مشارکتی و دانشی در اجرای راهکارهای مدیریت دانش، تکنیک‌ها و ابزارهای مدیریت دانش در شرکت گل‌گهر را ارائه نمود.

در بخش دوم همایش مدیریت دانش شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر، پنل ارائه تجربیات شرکت ملی صنایع مس ایران و شرکت پتروشیمی رازی برگزار شد. در ابتدا سرکار خانم دکتر پریا پارسایی، دبیر اجرایی تیم مدیریت دانش مجتمع مس سرچشمه، تجربیات این شرکت را در پیاده‌سازی نظام مدیریت دانش تشریح کرد. وی با اشاره به اهمیت موضوع مدیریت دانش در شرکت ملی صنایع مس ایران، برخی نمونه‌ها و نتایج حاصل از پیاده‌سازی ابزارها و تکنیک‌های مدیریت دانش در مجتمع مس سرچشمه را ارائه نمود.

در ادامه نیز مهندس اردلان لک، مسئول پیاده‌سازی نظام مدیریت دانش در شرکت پتروشیمی رازی، تجربیات و راهکارهای مدیریت دانش در این شرکت را تشریح کرد. وی به نقش موثر سفیران دانش در پیاده‌سازی تکنیک‌ها و ابزارهای مدیریت دانش در این شرکت پرداخت و در پایان نیز نمونه‌هایی از اقدامات انجام شده در راستای مستندسازی تجربیات خبرگان که در دو سال اخیر انجام شده بود را تببین کرد.

همایش مدیریت دانش گل‌گهر برگزار شد

همایش مدیریت دانش گل‌گهر برگزار شد

مدیریت دانش در گل‌گهر

پیاده‌سازی مدیریت دانش در شرکت معدنی و صنعتی گلگهر از سال 1397 با همکاری گروه مشاوره مدیریت دانش دانا آغازشده است و تاکنون ابزارها و تکنیک‌های مدیریت دانش همچون مدیریت دانش اورهال، انجمن خبرگی، تدوین نقشه دانش در کارخانه فرآوری گل‌گهر و غیره در این شرکت اجرایی شده است.

منطقه معدنی گل‌گهر با داشتن معادن غنی از سنگ‌آهن به‌عنوان یکی از مطرح‌ترین قطب‌های فعال معدن، صنعتی در خاورمیانه است که دارای قابلیت‌های بسیاری برای تبدیل‌شدن به یک منطقه بزرگ و رقابتی در سطح ایران و حتی جهان می‌باشد. اين ذخاير معدنی در استان كرمان و در 50 كيلومتری جنوب غربی شهرستان سيرجان واقع شده‌است. آثار موجود و حفاری‌های باقی‌مانده در محل كانسار دلالت بر آن دارد كه اين كانسار در قرون گذشته مورد شناسايی و بهره‌برداری قرارگرفته است. سن تقريبی يك نمونه از سرباره کوره‌های قديمی كه از سنگ معدن گل گهر استفاده می‌نموده است، در حدود 900 سال تخمين زده‌شده است. در دوره معاصر عمليات اكتشاف و پی‌جويی طرح سنگ‌آهن گل گهر در سال 1348 توسط شركت خصوصی ايران باريت آغاز و سپس با همكاری شركت ژاپنی ماروبنی ادامه يافت و از سال 1353 به شركت ملی فولاد ايران واگذار گرديد. كانسار سنگ‌آهن گل‌گهر در شش آنومالی مجزا درمجموع با ذخيره‌ای در حدود 1200 ميليون تن در محدوده‌ای به طول تقريبی 10 كيلومتر و عرض تقريبی 4 كيلومتر قرار گرفته‌است. بهره‌برداری از توده معدنی شماره یک‌بر عهده شركت معدنی و صنعتی گل‌گهر است كه بخش زيادی از آن استخراج گرديده‌است.

 

نوشتن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

چهار × 1 =