آغاز پیاده‌سازی راهکارهای مدیریت دانش در پژوهـشکده بیـمه

آغاز پیاده‌سازی راهکارهای مدیریت دانش در پژوهشکده بیمه

مدیریت دانش پژوهشکده بیمه

پیاده‌سازی راهکارهای مدیریت دانش در پژوهشکده بیمه آغاز شد. این پروژه با هدف حفظ سرمایه‌های دانشی و تجربیات خبرگان این سازمان اجرا خواهد شد. گروه مشاوره مدیریت دانش دانا در این پروژه نیز همانند تجربیات قبلی، از رویکرد مربی‌گری برای پیاده‌سازی ابزارها و تکنیک‌های مدیریت دانش بهره می‌برد تا پس از اتمام پروژه، سفیران دانش فعالیت‌های مدیریت دانشی را در این سازمان ادامه دهند.

 

مدیریت دانش دانا

پژوهشکده بیمه

این سازمان با هدف پاسخگويی به بخشی از نيازهای پژوهشی و توسعه تحقيقات علمی و كاربردی در زمينه بيمه، ساماندهی پژوهش‌های بيمه‌ای و فراهم آوردن بستر مناسب رشد و توسعه صنعت بيمه در سال 1384 تشکیل شده است. در حال حاضر پژوهشكده بيمه با سه گروه پژوهشی بيمه‌های اموال و مسئوليت، گروه پژوهشی بيمه‌های اشخاص و گروه پژوهشی عمومی بيمه مشغول به فعالیت‌ است.

پس از موافقت قطعی شورای گسترش آموزش عالي با ايجاد پژوهشكده بيمه تهيه و تنظيم اساسنامه در دستور كار قرار گرفت و اساسنامه تنظيم شده به وزارت علوم، تحقيقات و فن‌آوری ارسال و مراحل تصويب آن پيگيری شد. اساسنامه مزبور پس از تصويب شوراي گسترش آموزش عالي در تاريخ 17؍10؍1384، برای اجرا در تاريخ 20؍12؍1384 به بيمه مركزی جمهوری اسلامي ايران ابلاغ گرديد. در اجراي ماده 5 اساسنامه (اركان پژوهشكده بيمه) تعيين اعضاء هيأت امنا پيگيری و در تاريخ 11؍7؍1385 احكام پنج نفر از اعضای پيشنهادی هيأت امناء پژوهشكده بيمه صادر و ابلاغ گرديد. پژوهشكده بيمه كه جهت تأمين نيازهای پژوهشي صنعت بيمه كشور تأسيس شده و وابسته به بيمه مركزي جمهوري اسلامی ايران می‌باشد از شركت‌های بيمه نيز طرح‌های پژوهشی و كمك مالی می‌پذيرد.

اين پژوهشكده از نظر علمی تابع قوانين پژوهشی وزارت علوم، تحقيقات و فناوری است و با مراكز دانشگاهی و پژوهشی داخل و خارج از كشور همكاری‌های علمی و پژوهشی دارد.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 − شش =