رویداد کافه دانش بانک شهر برگزار شد

رویداد کافه دانش بانک شهر برگزار شد

اولین رویداد کافه دانش بانک شهر با حضور مدیرعامل، اعضای هیئت‌مدیره، معاونین، مدیران و خبرگان این بانک برگزار شد. در این رویداد یک‌روزه بیش از 80 نفر از متخصصین این بانک در حوزه‌های کلیدی و استراتژیک دانشی حضور داشتند و در قالب 4 کارگروه تخصصی به بحث، تبادل‌نظر و ارائه راهکارهای عملیاتی برای حل چالش‌های سازمانی پرداختند.

هدف از برگزاری رویداد کافه دانش بانک شهر، خلق و به‌اشتراک‌گذاری دانش برای حل مسائل و چالش‌های کلیدی شناسایی‌شده بود که با مشارکت حداکثری خبرگان و همراهی سفیران دانش، نتایج مطلوبی را به همراه داشت.  این برنامه به همت تیم اجرایی مدیریت دانش بانک شهر برگزار شد و باتوجه‌به استقبال شرکت‌گنندگان و نتایج به‌دست‌آمده ادامه خواهد داشت

 

معرفی بانک شهر

بانک شهر یکی از بانک‌های خصوصی در ایران است که در ۲۱ بهمن ۱۳۸۸ افتتاح گردید و در گذشته به نام های تعاونی هنروران شهر و تعاونی اعتباری شهر فعالیت کرده است. این بانک توسط شهرداری تهران تأسیس شد و سهام آن بیشتر متعلق به شهرداریهای شهرها، کلان‌شهرها، کارکنان شهرداری و بخشی از مردم است. سال ۱۳۹۳ بیشترین میزان افزایش منابع را میان بانک‌های خصوصی داشته‌است. این بانک در بسیاری از شهرهای ایران شعبه دارد.

در این بانک هیئت‌مدیره بانک توسط سهامداران تعیین می‌شود و سپس اعضای هیئت‌مدیره نسبت به انتخاب مدیرعامل اقدام می‌کنند. غلام‌حسین مظفری که در هیئت‌مدیره این بانک بود در سال ۱۳۹۲ به‌عنوان مدیرعامل این بانک منصوب شد. مدیرعامل قبلی غلامرضا حاجی‌زاده بود که پیش از تصدی مدیریت عاملی بانک شهر، مدیرعامل بانک سرمایه بود که پس از کناره‌گیری احمد درخشنده از مدیریت عاملی بانک شهر، بانک سرمایه را ترک کرده و به بانک شهر آمده بود. درحال‌حاضر احمد درخشنده به‌عنوان مدیرعامل این بانک منصوب شده‌ است. وزارت خزانه‌داری آمریکا در ۸ اکتبر ۲۰۲۰ بانک شهر را در لیست سیاه خود قرار داد.

در تاریخ اول دی ماه 1400 دکتر سید محمد مهدی احمدی به‌عنوان مدیرعامل بانک شهر انتخاب شدند.باتوجه‌به اطلاعات سامانه کدال در سال ۱۴۰۰ به سوددهی رسیده. ضمناً مدیرعامل بانک شهر در مجمع سال ۱۴۰۰ که در تاریخ ۳۰ تیرماه ۱۴۰۱ در سالن همایش رایزن برگزار شد اعلام نمود که زیان انباشته بانک در سال ۱۴۰۱ به نصف کاهش پیدا میکند و افزایش سرمایه ازطریق آورده نقدی شهرداری‌ها انجام می‌شود.

 

 

گروه مشاوره مدیریت دانش دانا

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه + 11 =