تدوین ارکان جهت‌ساز مدیریت دانش در گل‌گهر

ارکان جهت ساز گلهر

تدوین ارکان جهت‌ساز مدیریت دانش در گل‌گهر

با ادامه اقدامات توسعه نظام مدیریت دانش درشرکت صنعتی و معدنی گل‌‌گهر، ارکان جهت‌ساز و استراتژی‌های مدیریت دانش  این شرکت تدوین شد. بدین منظور پس از برگزاری جلسه‌های متعدد تیم اجرایی مدیریت دانش با واحدهای مختلف، چشم‌انداز مدیریت دانش، ماموریت مدیریت دانش، استراتژی مدیریت دانش و نقشه راه 4 ساله مدیریت دانش گل‌گهر تدوین شد. این برنامه با هدف ارتقاء سطح بلوغ مدیریت دانش در حوزه‌های مختلف سازمانی و ایجاد ارزش از دانش تدوین و ارائه شد. پیاده‌سازی مدیریت دانش در گل‌گهر از سال 1397 و با همکاری گروه مشاوره مدیریت دانش دانا آغاز شده است.

 

مدیریت دانش در گل‌گهر

آشنايي با شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر

منطقه معدنی گل‌گهر با داشتن معادن غنی از سنگ آهن به عنوان یکی از مطرح ترین قطب های فعال معدن، صنعتی در خاور میانه است که دارای قابلیت‌های بسیاری برای تبدیل شدن به یک منطقه بزرگ و رقابتی در سطح ایران و حتی جهان می‌باشد.  اين ذخاير معدنی در استان كرمان و در 50 كيلومتری جنوب غربی شهرستان سيرجان واقع شده‌است. آثار موجود و حفاريی‌هاي باقی‌مانده در محل كانسار دلالت بر آن دارد كه اين كانسار در قرون گذشته مورد شناسايی و بهره‌برداری قرار گرفته است. سن تقريبی يك نمونه از سرباره كوره های قديمی كه از سنگ معدن گل گهر استفاده می‌نموده است، در حدود 900 سال تخمين زده شده است. در دوره معاصر عمليات اكتشاف و پی‌جويی طرح سنگ آهن گل گهر در سال 1348 توسط شركت خصوصی ايران باريت آغاز و سپس با همكاری شركت ژاپنی ماروبنی ادامه يافت و از سال 1353 به شركت ملی فولاد ايران واگذار گرديد. كانسار سنگ آهن گل‌گهر در شش آنومالی مجزا در مجموع با ذخيره‌ای در حدود 1200 ميليون تن در محدوده‌ای به طول تقريبی 10 كيلومتر و عرض تقريبی 4 كيلومتر قرار گرفته‌است. بهره‌ برداری از توده معدنی شماره يک بر عهده شركت معدنی و صنعتی گل‌گهر است كه بخش زيادی از آن استخراج گرديده‌است.

پیاده‌سازی مدیریت دانش در شرکت معدنی و صنعتی گلگهر از سال 1397 با همکاری گروه مشاوره مدیریت دانش دانا آغاز شده است و تا کنون ابزارها و تکنیک‌های مدیریت دانش همچون مدیریت دانش اورهال، انجمن خبرگی، تدوین درخت دانش، تدوین نقشه دانش و غیره در این شرکت اجرایی شده است.

 

نوشتن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

یک × 2 =