ارزیابی سطح بلوغ مدیریت دانش درشرکت گاز استان خراسان رضوی

ارزیابی سطح بلوغ مدیریت دانش در شرکت گاز استان خراسان رضوی

ارزیابی سطح بلوغ مدیریت دانش در شرکت گاز استان خراسان رضوی به پایان رسید

ارزیابی سطح بلوغ مدیریت دانش در شرکت گاز استان خراسان رضوی  به پایان رسید.این گام از پروژه با هدف شناسایی نقاط قوت و قابل بهود، عارضه‌های سازمانی و تعیین سطح بلوغ مدیریت دانش در این شرکت انجام شد. برای سنجش سطح بلوغ مدیریت دانش  علاوه بر تحلیل آماری پرسشنامه جلسه‌های متعددی با مدیران و خبرگان شرکت در حوزه‌های محتلف برگزار شد. این مصاحبه‌‌ها با هدف شناسایی دقیق‌­تر نقاط قوت و قابل بهبود مدیریت دانش در فرایندها و واحدهای مختلف سازمانی انجام شد.

 

مدیریت دانش

این شرکت یکی از زیرمجموعه‌های پیش‌روی شرکت ملی گاز ایران در زمینه مدیریت دانش بوده و در سال‌های اخیر اقدامات مختلفی را در این خصوص انجام داده است. گروه مشاوره مدیریت دانش دانا در این پروژه نیز همانند تجربیات قبلی، از رویکرد منتورینگ بهره می‌برد تا پس از اتمام پروژه، سفیران دانش فعالیت‌های مدیریت دانشی را در این سازمان ادامه دهند.

سنجش سطح بلوغ مدیریت دانش

سنجش سطح بلوغ مدیریت دانش از مهم‌ترین تکنیک‌های موجود در جعبه ابزار مدیریت دانش است. هر سازمان برای آغاز و یا بهبود فعالیت‌های مدیریت دانش خود باید بداند که در چه جایگاهی قرار دارد و متناسب با وضعیت موجود، چه اقداماتی باید انجام دهد. منظور از جایگاه موجود، میزان قوت یا ضعف معیارهای تسهیل‌کننده مدیریت دانش و همچنین شاخص‌های تاثیرپذیر از مدیریت دانش می‌باشد. خروجی سنجش سطح بلوغ مدیریت دانش گزارشی از وضعیت نقاط قوت و ضعف سازمان در استقرار مدیریت دانش است که ‌تواند به مثابه نقشه راهی، دورنمای اقدامات سازمان در حوزه مدیریت دانش را مشخص کند.

 

 

 

 

برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − 10 =