ارزیابی بلوغ مدیریت دانش در پست بانک ایران

گام نخست پیاده‌سازی مدیریت دانش در پست بانک ایران به پایان رسید. اقدامات این مرحله با هدف آشنایی تیم مشاور با سازمان و شناسایی نقاط قوت و قابل بهبود فرایند مدیریت دانش طراحی شده بود که با همکاری اداره کل آموزش و تحقیقات بانک به اجرا درآمد.

بدین منظور علاوه بر پیمایش پرسشنامه‌‌ای، جلسه‌های مصاحبه با مدیران، خبرگان و متخصصان بانک نیز برگزار شد و در نهایت گزارش ارزیابی بلوغ مدیریت دانش در پست بانک ایران تدوین شد. از نتایج این فاز از پروژه، در گام‌های بعدی و برای تدوین استراتژی‌های مدیریت دانش، برنامه عملیاتی و پیاده‌سازی تکنیک‌ها و ابزارهای مدیریت دانش در این سازمان استفاده می‌شود.

پست بانک ایران

پست بانک ایران، یک بانک دولتی در ایران است که در زمینه ارائه خدمات مالی و بانکداری در مناطق روستایی فعالیت می‌کند.

این بانک با داشتن شش هزار دفتر خدمات ارتباطی روستایی، گسترده‌ترین بانک کشور از نظر دسترسی به نقاط دور دست در ایران به‌شمار می‌آید. پست بانک ایران از دی‌ماه سال ۱۳۷۵ فعالیت خود را به‌صورت رسمی آغاز کرد. ماهیت فعالیت‌های پست بانک بیشتر بانک‌داری خرد بر بستر الکترونیک و خدمات بانکی یکپارچه است. این بانک دولتی مثل بانک ملی یک توکن ریال را با نماد IRRP و با عنوان پست بانک ریال به قیمت یک میلیون تومان وارد بازار کرده‌است.

برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج − سه =