مدیریت دانش در سازمان‌های کوچک و متوسط

مدیریت دانش در سازمان‌های کوچک و متوسط

مدیریت دانش در سازمان‌های کوچک و متوسط

 

سازمان­هاي کوچک و متوسط (SMEs) بخش مهمی از هر اقتصاد ملی هستند. در سال2020 حدود 90 درصد از سازمان­هاي کشور چين را سازمان­هاي کوچک تشکيل مي­دهند. اين سازمان­ها بیش از 60 درصد به تولید ناخالص داخلی، بیش از 70 درصد به ثبت اختراعات، و 80 درصد از مشاغل در سراسر کشور را تشکیل می­دهند. با این حال، چرخه عمر SME ها در چین اغلب با افزایش هزینه ها،  تامين مشکلات مالی و محدودیت ظرفیت نوآوری بلامانع می شود. با استفاده از مدیریت دانش می توان این مشکلات را کاهش داد در ادامه این مطلب موضوع مدیریت دانش در سازمان‌های کوچک بررسی می‌شود.

مدیریت دانش :” SME ها به من نیاز دارند .”

سازمان­های کوچک  در مدیریت دانش در مقایسه با شرکت‌های بزرگ، شرکت‌های کوچک و متوسط به مدیریت دانش توجه کمتری می کنند. اکثر سازما­ن­‌های کوچک و متوسط با منابع محدود مانند زمین ، نیروی کار و سرمایه برای بقا تلاش می کنند. برخی از صاحبان SME ها ممکن است فکر کنند که هزینه کردن برای عملیات و توسعه محصول هوشمندتر از ایجاد مدیریت دانش است. این ایده در عصر اقتصاد دانش اشتباه است. در دوره اقتصاد صنعتی، تولید عمدتا از طریق افزایش مقیاس و تمرکزمدیریت، برای کنترل بهتر عرضه مواد اولیه و شرایط بازار و دستیابی به بهبود کارایی مدیریت است. با این حال، در عصر اقتصاد دانش، توسعه یک شرکت کاملاً به میزان دارایی های ملموس بستگی ندارد، بلکه به توانایی جمع آوری و بکارگیری دانش بستگی دارد. در مقایسه با منابع سنتی، دانش یک منبع نامحدود است. تنها راهی که SME می تواند این منبع را محدود کند استفاده نکردن موثر از آن است. در عصر اقتصاد دانش، محتوای اصلی توسعه شرکت مدیریت دانش به منظور ایفای نقش در ارتقا توسعه شرکت‌ها است. این اولین دلیلی است که چرا SME ها باید به مدیریت دانش توجه زیادی داشته باشند.

blank

شرکت های بزرگ در مقایسه با شرکت های کوچک و متوسط

علاوه بر این، اکثر شرکتهای کوچک و متوسط با مشکلات مالی مواجه هستند. آنها توسط موسسات وام دهنده، سرمایه گذاران، تأمین کنندگان و مشتریان بر اساس دانش و قابلیت های بهره برداری از دانش مورد قضاوت قرار می گیرند. دلیل اصلی خرید شرکت های بزرگ از شرکت های کوچک، دانش آن شرکت­‌ها است. اگر شرکت­‌های کوچک و متوسط بخواهند سرمایه‌گذاری دیگران را جلب کرده و مشکلات مالی خود را حل کنند، مدیریت دانش و افزایش توانایی بهره برداری از دانش ضروری است. علاوه بر این “فراموشی” سازمانی اغلب برای سازمان­های کوچک و متوسط ​​مشخص است زیرا آنها تمایل ندارند که دانش گذشته و درس های آموخته خود را حفظ کنند و بیشتر تحت تأثیر گردش کارکنان قرار می گیرند. در برخی از شرکت­‌های کوچک و متوسط ​​، تنها یک نفرمسئولیت مدیریت فناوری اطلاعات و یک نفر مدیریت منابع انسانی را دارد. جابجایی پرسنل برای شرکت­‌های کوچک و متوسط ​​هزینه‌بر است. اگر کارمند مسئول مدیریت منابع انسانی سمت خود را ترک کند، تمام دانش او نیز از بین رفته می­‌رود. شرکت باید شخص جدیدی را برای حضور در سازمان استخدام کند، و سپس این کارمند جدید باید زمان زیادی را صرف کند تا اطلاعاتی را که قبلاً در شرکت وجود داشته است پیدا کند و زمانی برای ایجاد دانش جدید در شرکت وجود ندارد. به گفته پروفسور سیمز، تقریباً یک سوم زمان کار دانشمند صرف کار مجدد و بازآفرینی دانش موجود می شود. تنها حدود 10 درصد از زمان صرف ایجاد دانش و محتوای جدید می شود. داشتن مدیریت دانش، نه تنها می تواند به شرکت در ذخیره دانش و کاهش ضرر ناشی از جابجایی کارکنان کمک کند، بلکه باعث می شود کارکنان زمان بیشتری برای ایجاد دانش جدید برای شرکت ها داشته باشند.

مدیریت دانش “از من نترس

در حقیقت، در مقایسه با شرکت­‌های بزرگ، مدیریت دانش برای SME ها آسانتر است SME ها دارای ساختار مسطح‌تر و سطوح مدیریت کمتر، سیستم‌ها و رویه‌های ساده‌تری نسبت به شرکت‌های بزرگ هستند. در عین حال، تغییر فرهنگ سازمانی و تطبیق با نیازهای مدیریت دانش آسان‌تر است زیرا به طور معمول به نگرش صاحبان شرکت بستگی دارد.

blank

مدیریت دانش “همین الان شروع کن!”

در واقع، برخی از اشکال مدیریت دانش در SME ها وجود دارد، مانند آموزش، کارآموزی و صحبت های گاه به گاه در زمان استراحت با این حال، اکثر آنها غیر رسمی هستند و سیستماتیک نیستند.

با توجه به ویژگی های شرکت­های کوچک و متوسط​، مدیریت دانش باید به جای خرید یک سیستم مدیریت دانش با پول زیاد، بر کارکنان تمرکز کند. ابزار فناوری اطلاعات بخش کوچکی از مدیریت دانش است. خرید نرم افزار مدیریت دانش یا عدم خرید آن عمدتا به شرایط شرکت­‌های مختلف بستگی دارد. یک شرکت کوچک با چند کارمند به تنها چیزی که واقعاً نیاز دارد یک سیستم نرم افزاری است که از اشتراک‌گذاری پشتیبانی کند. مهمترین عامل در مدیریت دانش افراد و آگاهی و نگرش کارکنان سازمان نسبت به مدیریت دانش است. برای شرکت­‌های کوچک و متوسط​​، مهمترین عامل موثر بر مدیریت دانش، نگرش رئیس است. مهمترین مسائل این است که آیا رئیس درک درستی و منطقی از مدیریت دانش دارد، آیا رئیس ایده‌ها و افکاری در مورد اجرای مدیریت دانش در سازمان خود دارد و احساس فوریت برای ارتقاء مدیریت دانش در سازمان را داشته باشد.

منبع:

https://www.linkedin.com/pulse/smesdont-forget-knowledge-management-jing-tan

نوشتن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

8 + نوزده =