تدوین نقشه دانش در کارخانه فرآوری گل‌گهر

تدوین نقشه دانش در کارخانه فرآوری گل‌گهر

تدوین نقشه دانش در کارخانه فرآوری گل‌گهر

در ادامه فعالیت‌های پیاده‌سازی مدیریت دانش در شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر، فرایند معماری نقشه دانش در کارخانه فرآوری گل‌گهر با محوریت حوزه فرآوری آغاز شد. بدین منظور جلسه‌های طراحی و تدوین نقشه دانش سازمانی با حضور روسای واحدهای مختلف کارخانه‌‌های فرآوری از مردادماه آغاز شد و ماحصل آن تعیین وضع موجود دانشی و تدوین نقشه دانش در این حوزه بود.

پیاده‌سازی مدیریت دانش در شرکت معدنی و صنعتی گلگهر از سال 1397 با همکاری گروه مشاوره مدیریت دانش دانا آغازشده است و تاکنون ابزارها و تکنیک‌های مدیریت دانش همچون مدیریت دانش اورهال، انجمن خبرگی، تدوین نقشه دانش در کارخانه فرآوری گل‌گهر و غیره در این شرکت اجرایی شده است.

تدوین نقشه دانش در کارخانه فرآوری گل‌گهر

تدوین نقشه دانش
در کارخانه فرآوری گل‌گهر

آشنايی با شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر

منطقه معدنی گل‌گهر با داشتن معادن غنی از سنگ‌آهن به‌عنوان یکی از مطرح‌ترین قطب‌های فعال معدن، صنعتی در خاورمیانه است که دارای قابلیت‌های بسیاری برای تبدیل‌شدن به یک منطقه بزرگ و رقابتی در سطح ایران و حتی جهان می‌باشد. اين ذخاير معدنی در استان كرمان و در 50 كيلومتری جنوب غربی شهرستان سيرجان واقع شده‌است. آثار موجود و حفاری‌های باقی‌مانده در محل كانسار دلالت بر آن دارد كه اين كانسار در قرون گذشته مورد شناسايی و بهره‌برداری قرارگرفته است. سن تقريبی يك نمونه از سرباره کوره‌های قديمی كه از سنگ معدن گل گهر استفاده می‌نموده است، در حدود 900 سال تخمين زده‌شده است. در دوره معاصر عمليات اكتشاف و پی‌جويی طرح سنگ‌آهن گل گهر در سال 1348 توسط شركت خصوصی ايران باريت آغاز و سپس با همكاری شركت ژاپنی ماروبنی ادامه يافت و از سال 1353 به شركت ملی فولاد ايران واگذار گرديد. كانسار سنگ‌آهن گل‌گهر در شش آنومالی مجزا درمجموع با ذخيره‌ای در حدود 1200 ميليون تن در محدوده‌ای به طول تقريبی 10 كيلومتر و عرض تقريبی 4 كيلومتر قرار گرفته‌است. بهره‌برداری از توده معدنی شماره یک‌بر عهده شركت معدنی و صنعتی گل‌گهر است كه بخش زيادی از آن استخراج گرديده‌است.

است.

 

 

 

نوشتن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

دو × 5 =