برگزاری رویداد اختتامیه جام قهرمانان دانش پالایشگاه فجر جم

برگزاری رویداد اختتامیه جام قهرمانان دانش پالایشگاه فجر جم

شرکت پالایش گاز فجر جم در راستای توسعه اقدامات مدیریت دانش، اقدام به برنامه ریزی و برگزاری رویداد داستانسرایی با رویکرد لیگ قهرمانان دانش در حوزه HSE کرد.

در رویداد جام قهرمانان دانش پالایشگاه فجر جم که با حضور کلیه مدیران و کارشناسان منتخب این شرکت، برگزار شد، ضمن ارایه خوش آمد توسط مدیر کمیته مدیریت دانش و تشریح خلاصه گزارش اقدامات مدیریت دانش توسط دبیر کمیته مدیریت دانش، تعداد ۷ منتخب لیگ قهرمانان دانش از بین حدود ۲۰ نفر، اقدام به ارائه تجارب خود در قالب داستان و در حضور مدعوین نمودند.

تکنیک داستان سرایی به عنوان یکی از کاربردی ترین راهکارهای مدیریت دانش در سازمان، با هدف اشتراک دانش پنهان بین کارکنان به کار گرفته می‌شود.

این تکنیک کاربردی، علاوه بر انتقال اثربخش تجارب بین کارکنان، تاثیر شگرفی در حوزه آگاه سازی و توسعه فرهنگ مدیریت دانش در سازمان دارد.

لازم به ذکر است که لیگ قهرمانان دانش در صنعت گاز کشور برای نخستین بار در این ابعاد توسط شرکت پالایش گاز فجر جم برگزار شد. امیدواریم که در سالهای پیش رو شاهد توسعه روزافزون مدیریت دانش در زنجیره صنعت گاز کشور باشیم.

شرکت پالایش گاز فجر جم

شرکت پالایش گاز فجر جم از سال 1367 برای تصفیه گاز میدان های گازی نار و کنگان واقع در منطقه جم و ریز در شرق استان بوشهر مورد بهره برداری قرار گرفته است. این شرکت ابتدا برای تصفیه گاز طبیعی با ظرفیت روزانه 85 میلیون استاندارد متر مکعب طراحی شده بود که در سال 1379 با اجرای طرح افزایش ظرفیت تولید گاز پالایشگاه به 110 میلیون استاندارد متر مکعب در روز رسید و در سال 1389 با انتقال گاز پارس جنوبی به پالایشگاه ظرفیت گاز تولیدی این شرکت به 125 میلیون استاندارد متر مکعب در روز افزایش یافت .

گاز مرکز تفکیک حوزه نار (H2S:90ppm) بوسیله دو خط لوله به قطر 30 اینچ و 24 اینچ به پالایشگاه منتقل می شود و مایعات جمع آوری شده آن از طریق یک خط لوله 6 اینچ به پالایشگاه پمپ می گردد. گاز مرکز تفکیک حوزه کنگان (H2S:480ppm) نیز بوسیله یک خط لوله به قطر 48 اینچ به پالایشگاه منتقل می شود و مایعات جمع آوری شده آن از طریق یک خط لوله 8 اینچ به پالایشگاه پمپ می گردد. گاز ارسالی از پارس جنوبی (H2S:4200ppm) توسط خط لوله 42 اینچ به پالایشگاه انتقال می یابد.

به موازات تولید گاز خشک در پالایشگاه، مایعات گازی تثبیت شده و LPG نیز تولید می شود. مایعات گازی به تاسیسات بندر سیراف واقع در ساحل خلیج فارس جهت صادرات منتقل می شوند و LPG تولیدی پس از ذخیره سازی توسط تانکر به کشورهای همسایه صادر می گردد.

 

برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × سه =